آسیب پذیری ها

 جهت مشاهده آخرین آسیب پذیری ها کلیک کنید

دریافت فایل

جهت ورود به قسمت دریافت فایل کلیک کنید

 پیگیری رخداد

 جهت ثبت گزارش رخداد  یا پیگیری گزارش کیک کنید

تحلیل ها

جهت دریافت گزارشات تحلیل کلیک کنید

بدافزار خرابکار، دوربین های امنیتی مبتنی بر لینوکس را در فهرست حملات بات نت قرار می دهد

سخت است که بگوییم دستگاه های IOT(Internet of Things) می توانند زندگی ما را توسعه دهند. با آسانتر ساختن تنظیم درجه حرارت در خانه هایمان برای تامین امنیت، IOT به بخشی بزرگ از آینده ما تبدیل می شود.
متاسفانه، این تنها باعث ایجاد یک مشکل نمی شود؛ هر چه تعداد دستگاه ها بیشتر و بیشتری توسعه پیدا می کنند، مورد اجتناب ناپذیر این است که با آسیب های بیشتر و بیشتری مواجه می شویم.


یکی از مثال های این زمینه دوربین های امنیتی است که بر اساس تخمین شرکت امنیتی Inscapsula 245 میلیون عامل از آن ها در سراسر دنیا موجود است. این اولین باری نیست که چنین آسیب پذیری هایی در این دوربین ها دیده می شود. اولین بار در سال 2013 ، TRENDnet ، از FTC به دلیل فروش دوربین های امنیتی که فراموش کرده بودند قطعه ی امنیتی آن ها درونشان قرار دهند به زیر آتش آمدند.
شرکتی مشابه، در مورد مسائل مربوط به ماه مارس گذشته به عنوان شاهد افزایش 240% در فعالیت های بات نت در شبکه اش هشدار داد. نگاهی روبه جلو و سریع تا امروز و فعالیت های زیادی که دیده است. این شرکت اعلام کرده است یکی از مشتریانش اخیرا هدف حمله های سیلابی HTTP قرار گرفته است،که با 20000 در خواست در ثانیه به اوج خود رسید.
Incapsula این حمله را به عنوان "اجرا از آسیاب " در نظر گرفت و با توجه به این واقعیت که تمام تلویزیون های مدار بسته (CCTV) اعتبار ورود خود را به طور پیش فرض رها کرده بودند مورد بهره برداری قرار گرفتند.

در نهایت این شرکت به این نتیجه رسید که این مشکل را به برخی از صاحبان تلویزیون های مدار بسته بگوید، اما روشن است که برای یک IoT اقدامات بیشتر از این باید انجام شود. سازندگان Ipدوربین ها باید حداقل مطمئن می شدند که کاربر آگاه است که نباید به طور پیش فرض از اعتبارش استفاده کند و احتمالا می توان یک گام برای ایجاد یک رمز منحصر به فرد برای هر دستگاه که در بروشر آن قرار داده می شود اضافه کرد.
منبع:


http://hothardware.com/news/vicious-malware-enlists-linux-based-security-cameras-for-ddos-botnet

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد